WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST NA STRONIE
Boiska piłkarskie Kort do tenisa Kompleks Orlik GRAND PRIX USTKI Pozostałe obiekty Oferta

Zaplanuj Majówkę w Ustce!

POWRÓT

23.04.2023

 

Akcent kwiatowy

Wszystkich miłośników sadzonek, kwiatów oraz ziół zapraszamy przez cztery dni od godz. 09 do 17:00 na Jarmark Kwiatowy. Udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 20 wystawców z całej Polski. Zapraszamy na stoiska z domowymi ciastami, nalewakami, swojskimi wędlinami czy miodami. Po udanych zakupach dostępna będzie strefa gastronomiczna z  napojami i gorącymi posiłkami. Udział w Majówce potwierdzili również wystawcy z rękodziełem, pościelą czy zabawkami.

 

Podtrzymujemy tradycje

Dnia 2 maja br. o godz. 12:00 na placu przed Ratuszem Miejskim zaplanowane są uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej. W programie: ceremonia podniesienia Flagi Narodowej z udziałem Kampanii Honorowej Garnizonu Ustka, okolicznościowe przemówienie Burmistrza Miasta Ustka. Natomiast o godz. 12:30 odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w wykonaniu Harcerskiej Drużyny Artystycznej „Muszelki” i artystów z Klubu Garnizonowego Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej.

 

Natomiast 3 maja br. o godz. 11:00 w Kościele p.w. NMP Gwiazdy Morza w Przewłoce odbędzie się Nabożeństwo w intencji Ojczyzny oraz o godz. 12:00 uroczystość przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Przewłoce. W programie okolicznościowe przemówienie Wójt Gminy Ustka, Apel Pamięci Oręża Polskiego, salwa honorowa oraz złożenie wiązanek kwiatów.

 

Sportowa strona maja

Tradycyjnie w przyjacielskim klimacie na boisku na terenie OSiR Ustka, dnia 29 kwietnia br. o godz. 17:00 zagrają Oldboje Ustka z Gminą Ustka.

Ponad 600 uczestników z całej Polski przez dwa dni (30.04 i 01.05 br.) weźmie udział w Turnieju Posejdona. Wydarzenie rozegrane zostanie na boiskach piłkarskich na terenie OSiR Ustka.

 

Zachęcamy również do wspólnego kibicowania MKS Jantar Ustka, który rozegra dwa mecze - 3 maja br. o godz. 11:00 w Wojewódzkiej Lidze Juniorów oraz o  godz. 17:00 w IV Lidze Seniorów: MKS Jantar Ustka – WKS Gryf Wejherowo.

 

Artystycznie i na wesoło

Na scenie organizator zaplanował koncerty lokalnych artystów. Dnia 29 kwietnia o godz. 13:00 wystąpi Ustecki Uniwersytet III Wieku. Natomiast 2 maja o godz. 17:00 młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Ustki a o godz. 18:00 zaśpiewa Anna Chodyna. Majówka zakończy się 3 maja o godz. 19:00 koncertem zespołu Babiniec z Rowów (artyści z Gminy Ustka).

 

Hip-hopowy piknik

Nowością podczas Majówki jest zaplanowany na 30 kwietnia Piknik Hip-Hopowy. O godz. 12:00 na Young Sport i budynku technicznym rozpocznie się malowanie graffiti. O godz. 15:00 zaplanowany jest Turniej Koszykówki 3x3 oraz o godz. 19:00 koncert Trill Pem.

 

Organizatorem Majówki w Ustce jest Miasto Ustka oraz Ośrodek Sportu i Rozwoju Sp. Z O.O.

 

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.