WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST NA STRONIE
Boiska piłkarskie Kort do tenisa Kompleks Orlik GRAND PRIX USTKI Pozostałe obiekty Oferta

I FALA MODELARSKA USTKA 2024

POWRÓT

21.04.2024

 

Trzy stowarzyszenia modelarskie prężnie działające w naszym mieście, jak i morskim powiecie Słupsk tj. Słupski Klub Modelarski, skupiający modelarzy budujących różnorakie modele z kartonu i plastiku, Stowarzyszenie RC Gryf Modele Zdalnie Sterowane, które promuje modele jeżdżące sterowane zdalnie radiowo oraz stowarzyszenie modelarzy kolejowych TT Pomorze, które na pokazach miniatur kolejek prezentuje piękne makiety kolejowe w skali 1:120 - doszły do porozumienia z władzami miasta Ustka i kierownictwa OSiR Ustka w sprawie organizacji dużego festiwalu modelarskiego.

 

Na tymże festiwalu , na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce przy ul. Jagiellońskiej 1 , a dokładnie hali sportowej, w dniach 22 – 23 czerwca br., zostanie zaprezentowana duża makieta kolejowa w ruchu, gdzie składy elektrycznych pociągów z różnych epok sterowane cyfrowo odtworzą wiernie ruch na torach i bocznicach kolejowych. Któż z nas z dzieciństwa nie pamięta takich scen, gdy dziadek lub ojciec bawił się z nami przy małej makiecie kolejowej PIKO. Panowie z RC Gryf, zajmujący się pojazdami zdalnie sterowanymi na zbudowanym torze terenowym, zademonstrują swoje nieujarzmione pojazdy RC. Dla najbardziej zagorzałych kibiców tej formy modelarstwa będzie możliwość spróbowania kierowania takim pojazdem i zapanowania nad jego możliwościami.

 

Natomiast w trzeciej części hali na stołach wystawowych zostanie rozegrany festiwal modeli redukcyjnych. Modelarze, którzy zajmują się tą profesją, zademonstrują misternie przez siebie zrobione modele wykonane z drewna, kartonu i plastiku. Będą to prace wykonane nawet przez kilkudziesięciu modelarzy przybyłych z powiatu słupskiego, ale i odległych regionów Polski. Będą to modele : statków, okrętów, samolotów wojskowych i cywilnych, lokomotyw, pojazdów kołowych i gąsienicowych, śmigłowców, figurek fantasy i real, pojazdów kosmicznych etc. Wzorem innych imprez takiego typu, zademonstrowane dzieła/modele zostaną poddane ocenie , a za ich perfekcyjne przygotowanie i wykonanie autorzy zostaną  nagrodzeni. Jedną z głównych nagród będzie też nagroda publiczności , za najlepszy model imprezy. Dlatego już dzisiaj zachęcamy do jak najliczniejszego przybycia na tę imprezę, gdzie też będzie można porozmawiać z modelarzami, którzy zademonstrują swoje prace.

 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Regulamin wydarzenia dostępny jest pod linkiem - REGULAMIN.

 

 Modele biorące udział w festiwalu można rejestrować pod linkiem : https://bit.ly/falamodelarska

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.