WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST NA STRONIE
Boiska piłkarskie Kort do tenisa Kompleks Orlik GRAND PRIX USTKI Pozostałe obiekty Oferta

FUNKCJONOWANIE KĄPIELISK STRZEŻONYCH : SEZON 2020 USTKA

POWRÓT

10.06.2020

 

 

Od 15 czerwca do 15 września br. na usteckiej plaży funkcjonuje kąpielisko morskie. Jego administratorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce, a służbę ratowniczą pełni Konsorcjum firm:

 

Lider: Ratownictwo Wodne Filip Orłowski, tel. 607-691-886

61-551 Poznań, ul. Dolina 5B/19

 

Partner: BUD-BLOK Karol Wasilewski

70-346 Szczecin, ul. Żółkiewskiego 14/8

 

Ustka Wschód :

500 mb strzeżonego kąpieliska (5 stanowisk ratowniczych, nowe wieże, pełne wyposażenie, po 3 wykwalifikowanych i doświadczonych ratowników na każdym stanowisku) kąpielisko oznakowane, strzeżone w godz. 10:00-18:00, kąpielisko oddalone o 250 m od falochronu wschodniego.

 

Baza RATOWNIKÓW - Ustka Wschód :

Punkt medyczny z ratownikiem medycznym na dyżurze, kierownik kąpielisk - Piotr Wasilewski, w dyspozycji skutery wodne, łódź motorowa, quady, dyżur
pod telefonem 605 116 243.

 

Ustka Zachód I:

100 m sektora strzeżonego, sektor oddalony od falochronu zachodniego w odległości około 110 m, pełna obsada ratownicza, sektor strzeżony od 10:00 – 18:00, łączność radiowa, podstawowa pomoc medyczna, dojście do sektora od strony falochronu zachodniego - wejście nr 3.

 

Ustka Zachód II:

100 m sektora strzeżonego, sektor oddalony od falochronu zachodniego w odległości około 700 m, pełna obsada ratownicza, sektor strzeżony od 10:00 – 18:00, łączność radiowa, podstawowa pomoc medyczna, dojście do sektora - wejście nr 2
– przedłużenie ul. Kościelniaka.

 

W sezonie na plażach pracować będzie min. 22 ratowników, dysponujących łodzią motorową i skuterem wodnym. Dyżury ratownicze pełnione są w godz. 10.00
– 18.00, w tym czasie obowiązuje Regulamin Kąpieliska oraz Wymogi i Zalecenia Korzystania z Plaży i Kąpielisk w czasie COVID-19.

 

Znakiem, że kąpiel jest dozwolona jest biała flaga, czerwona oznacza zakaz wchodzenia do wody. Osoby przebywające na terenie kąpieliska zobowiązane
są ściśle stosować się do poleceń ratowników.

 

OSiR Ustka przygotował tablice informacyjne, które zostaną rozmieszczone na plaży. Znajdą się na nich wyniki badania wody, regulamin, oznakowanie miejsc niebezpiecznych itp. Z myślą o dzieciach zostały przygotowane znaki graficzne przy wejściach na plażę - zwierzątka.

 

W godzinach działania kąpielisk zabronione jest wprowadzanie psów. Czworonogi mogą spacerować po plaży do godz. 10.00 i po godz. 18.00 lub poza obszarem kąpieliska. Zwierzęta wprowadzamy na smyczy (agresywne także w kagańcu) i koniecznie sprzątamy po nich nieczystości.

 

Na plaży przy wschodnim molo, funkcjonuje sektor sportowy, przeznaczony wyłącznie do aktywnego wypoczynku. Informacje o kalendarzu wydarzeń znajdują się na stronie: www.osir.ustka.pl lub profilu na Facebooku: @osirustka.

 

Sprzątaniem plaży i kąpieliska zajmuje się RUFIO - Iwona Wiaderny. Plaża sprzątana będzie codziennie rano do godz. 9:00 i tyle razy ile potrzeba w ciągu dnia.

Na plaży Wschodniej – wejście nr 4 zainstalowana jest Reluma- specjalny pomost o długości ok. 70 m wraz z zatoczkami i szerokości ok. 1,5 m. Pomost ułatwia osobom niepełnosprawnym dojechanie jak najbliżej wody i plaży. Zejście będzie również wyposażone w specjalny wózek – amfibię (umożliwia dostęp
do kąpieliska osobie niepełnosprawnej).

 

Kąpielisko Ustka Plaża Wschodnia otrzymało międzynarodowe wyróżnienie Błękitna Flaga na sezon 2020. Potwierdza to funkcjonowanie z poszanowaniem
dla środowiska naturalnego oraz spełnienie wszystkich kryteriów określonych w międzynarodowym programie Błękitna Flaga z zakresu:

 

• jakości wody,

• informacji i edukacji ekologicznej,

• bezpieczeństwa,

• zarządzania środowiskowego

 

Informacje dotyczące funkcjonowania plaż, kąpielisk, badania wody dostępnesą na stronie www.osir.ustka.pl (zakładka BADANIA WODY 2020).

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.