Usteckie Mikołajki na sportowo!

To już tradycja, że w Mikołajki reprezentacje składające się z uczniów usteckich szkół podstawowych, 8 grudnia spotkały się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, aby wziąć udział w Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce. To świetna zabawa połączona z duchem sportowej rywalizacji!

Zwycięzcą 11 edycji turnieju została Szkoła Podstawowa nr. 1, która w klasyfikacji klas uzyskała 20 punktów. Na drugim miejscu z 15 punktami znalazła się Szkoła Podstawowa nr. 3. Obydwie szkoły posiadały zawodników ze wszystkich klas od I do VIII. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr. 2 z wynikiem 11 punktów. A na czwartym Szkoła Podstawowa Adventure. 

Wszystkie szkoły zostały uhonorowane dyplomem i pucharem:

  • I miejsce: Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce,
  • II miejsce: Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych,
  • III miejsce: Puchar Prezesa MKS Jantar Ustka,
  • IV miejsce: Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce. 

Jak co roku, po każdym rozegranym meczu, na dzieci i młodzież uczestniczącą w turnieju czekały paczki ze słodyczami. Nie zabrakło również Mikołaja z workiem cukierków i Minionka – maskotki klubu MKS Jantar Ustka. 

Organizatorem XI Mikołajkowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej jest Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Miejski Klub Sportowy „Jantar” z Ustki. W tym roku sędzią turnieju był Mateusz Życzyński oraz Andrzej Dolata. Dla klas od I – IV mecze trwały po 5 min. Natomiast dla klas od V do VIII po 7 min. Drużyny składały się z 5 zawodników, bramkarza oraz 4 osób rezerwowych.