Ferie zimowe 2019 na sportowo!

Jeżdżenie na lodowisku, nauka gry w tenisa stołowego czy wycieczka na Bunkry Bluchera. To tylko niektóre atrakcje zorganizowane w dniach od 11 do 22 lutego podczas ferii zimowych 2019 przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych dzieci poznały podstawowe techniki gry w tenisa stołowego. Pan Gracjan wytłumaczył jak trzymać rakietkę, pokazał pozycję wyjściową zawodnika oraz zademonstrował rodzaje uderzeń. Dzieci miały możliwość poćwiczyć pod profesjonalnym okiem oraz uczestniczyć w pokazie gry w tenisa stołowego.

Zimowym akcentem ferii były wyjścia na gminne lodowisko do Centrum Kultury Gminy Ustka. Dzieci uczyły się jeździć na łyżwach, ale również doskonaliły swoją jazdę. Podczas spędzonego czasu na lodowisku organizowane były dla dzieci różne zabawy oraz konkurencje sportowe.

Pasja w życiu jest bardzo ważna. Kształtuje charakter, motywuje, często wskazuje kierunek w życiu. OSiR Ustka zorganizował również zajęcia z ludźmi z pasją. Pani Lucyna z Usteckiej Szkoły Biegania przygotowała dla dzieci zajęcia ruchowe w lesie. Z Panem Mateuszem
z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej dzieci poznały tajniki sędziowania meczy piłkarskich. Natomiast z Panem Andrzejem, trenerem dzieci zagrały w piłkę nożną, koszykówkę oraz hokeja.

Dzieci odbyły również żywą lekcję historii z Bunkrami Bluchera. Wiedza połączona
z turniejem łucznictwa. Ostatniego dnia ferii z OSiR Ustka wybraliśmy się do kina Delfin na film „Jak wytresować smoka 3”. Po seansie dzieci zwiedziły kino.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych z OSiR Ustka uczestniczyło codziennie 28 dzieci. Natomiast w drugim tygodniu 32. Podczas zajęć gościliśmy również grupę ok 20 dzieci z Centrum Pomocy Dzieciom. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w dni, kiedy warunki atmosferyczne były sprzyjające organizowane było ognisko z kiełbaskami i ciepłym napojem. Po zajęciach ruchowych dzieci w nagrodę otrzymywały słodycze. Natomiast na zakończenie ferii z OSiR dzieci otrzymały paczki ze słodyczami oraz dyplomy uczestnictwa.